BITZER ve Wurm birlikte geleceği şekillendiriyor

Soğutma ve iklimlendirme uzmanı BITZER ve otomasyon uzmanı Wurm birlikte başarılı bir geleceğin yolunu açtı. 8 Kasım'da, BITZER'in 1 Ocak 2019'dan itibaren yeni kurulan Wurm Holding GmbH'nın çoğunluk hissedarı olacağı bir ortak girişim anlaşması imzalandı. Soğutma, iklimlendirme ve havalandırma uygulamaları için elektronik sistem çözümlerinin lider üreticisi olarak, tüm ulusal ve uluslararası Wurm şirketleri, yeni holding şirketine entegre edilecek.
 
Yönetici ortak olarak Horst Peter Wurm, yeni Wurm Holding GmbH'nin yönetimine katılacak ve 2019 yılının ortalarında Wurm şirketlerinin operasyonel yönetiminden istifa edecek. Holding şirketinde, uzun vadeli gelişimi ve Grubun BITZER ile koordineli olarak stratejik yönelimini denetleyecek. Kıdemli çalışanlardan oluşan Wurm Group'un yönetimine Almanya'da veya yurt dışındaki herhangi bir operasyon sahasında bir değişiklik yapılmayacak. 
 
Karşılıklı kar ve akıllı çözümler
BITZER ve Wurm'daki sorumlu insanlar, on yıldan fazla süredir birbirlerini iyi tanımışlar ve soğutma ve iklimlendirme endüstrisindeki teknolojik zorluklar hakkında fikir alışverişinde bulundular. BITZER Yönetim Kurulu ve Teknoloji Direktörü Rainer Große-Kracht, “Bu zorlu dönemlerde, teknolojik açıdan birbirimizden ne kadar kazanç sağlayabileceğimizi ve bu zorlu zamanlarda piyasayı nasıl teşvik edebileceğimizi fark ettik” diyor. Birlikte çalışarak, her iki şirket de soğutma ve iklimlendirme endüstrisindeki teknolojik gelişmeleri şekillendirmeye devam edebilecekleri güçlü bir stratejik ortak kazanıyorlar. 
 
BITZER ve Wurm birlikte müşterilerine yeni akıllı çözümler sunabilir ve uzun vadede iki yenilikçi aile şirketinin bağımsızlığını sağlayabilir.
 
 
Resimde (solda): Rainer Große-Kracht (Yönetim Kurulu Üyesi ve BITZER'de Teknoloji Direktörü), Dr. Horst Peter Wurm (yeni Wurm Holding GmbH'nın Yönetici Ortağı) ve Frank Hartmann (Yönetim Kurulu ve Finans Direktörü Üyesi) BITZER şirketinde Officer     

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

mega clima ırak-8