Fronius'a iki ödül birden

Çevre ve Enerji Teknolojileri için German Design Award ve Devlet Ödülü
 
Fronius International GmbH kısa bir süre önce sadece öne çıkan tasarımı için değil, aynı zamanda geleceğe yön veren hizmetleri için de ödül almıştır. Hem fazla FV akımını sıcak su hazırlamak için kullanan akıllı bir tüketim ayarlayıcı olan Fronius Ohmpilot hem de Avusturya'nın ilk yeşil, şirket içi hidrojen depolama tesisi olan Fronius SOLH2UB, özellikleriyle kendilerine hayran bırakmaktadır.
 
"Fronius Ohmpilot sadece güneş enerjisinin verimli kullanılması bakımından pratik bir yardımcı ve böylelikle 24 saat güneş vizyonu yolunda önemli bir yapı taşı değil, aynı zamanda gerçek anlamda bir tasarım harikasıdır." diye açıklıyor Fronius International GmbH'nın Solar Enerji Müdürü Martin Hackl. Ohmpilot bu sayede German Design Award 2019 jürisini de etkilemiştir.
 
İyi tasarım sadece iyi bir görünüm anlamına gelmemektedir. İyi tasarım daha ziyade karmaşık teknik fonksiyonların kolay kullanılabilen, rahat anlaşılır ve amaca yönelik kalıplara çevrilmesidir. Ürün tasarımcısı Martin Frittajon ve Fronius tasarım ekibi de Ohmpilot'ta tam olarak bunu başarmıştır. Bu sebeple German Design Award 2019'un yüksek beklentili ve uluslararası üyelerden oluşan jürisi, Fronius Ohmpilot'u Enerji kategorisinde öne çıkan ürün tasarımı için "special mention" ile ödüllendirmiştir.
 
"German Design Award en saygın ve uluslararası kabul gören ürün tasarım ödüllerinden biridir. Ohmpilot'a verilen 'special mention', tasarım felsefemizle doğru yolda olduğumuzun göstergesidir ve bu bizi çok mutlu etmiştir." diyor Martin Frittajon. "Bizim için tipik olan eğimli kenarlara sahip basit, modadan bağımsız tasarım, sağlamlığı ve uzun bir kullanım ömrünü yansıtmakta ve ürünün içerdiği teknolojinin yüksek teknik kalitesini vurgulamaktadır. Kablolar için geniş yer sunan kolay kurulum ve rahat, sezgisel kullanım, konsepti tamamlamaktadır."
 
Bununla da yetinmeyen Fronius, Avusturya'nın Çevre ve Enerji Teknolojileri alanında verdiği Devlet Ödülü'nün de sahibi olmuştur.
 
SOLH2UB için Avusturya Devlet Ödülü 
Çevre yükünü kalıcı olarak azaltmaya ve iklim korumaya yönelik geliştirilen geleceğe yön veren hizmetler alanında verilen en büyük devlet ödülü, Ekim ayında Fronius'a verilmiştir. Avusturya'nın yeşil hidrojen için ilk şirket içi depolama tesisi olan Thalheim, Wels (Yukarı Avusturya) geliştirme bölgesindeki Fronius SOLH2UB tesisi, "Araştırma & Geliştirme" kategorisinde ödüle layık görülmüştür. 
 
Fronius Ohmpilot, German Design Award 2019'da "Enerji" kategorisinde öne çıkan tasarım kalitesi sayesinde "special mention"a sahip olmuştur.
 
Ürün tasarımcısı Martin Frittajon, Fronius Ohmpilot'a verilen German Design Award'ı sevinçle karşıladı. Frittajon Fronius'da tüketim ayarlayıcının tasarımından önemli ölçüde sorumludur.
 
Avusturya'nın Çevre ve Enerji Teknolojileri Devlet Ödülü Avusturya'nın yeşil hidrojen için sunulan ilk şirket içi depolama tesisine verilmiştir. Wels, Thalheim'de Fronius geliştirme şubesinde bulunan SOLH2UB.
 
 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

mega clima ırak-8