Tam güç ileri: ISH 2019

ISH Fuarı 2019’da değişen günleri ve yeni arazi tasarısı ile düzenlenecek.

 

01.11.18 tarihinde İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği ve Messe Fuarcılık ISH 2019’un basın lansmanını gerçekleştirdi. Su, enerji ve yaşam konseptli fuarın partner ülkesi ise Fransa olarak açıklandı. Lansman Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım’ın konuşması ile başladı. Konuşmasında ISH 2019’un hem yapısal hem görsel olarak yenilikler olduğunu belirten Yardım, ‘‘2017 yılında partner ülke olduğumuz fuarda, bu yılda ülkemizin sanayisinin başarı hikayesinde yer almak ve mart ayında tün dünya ile birlikte bu başarıya tanıklık etmek bizlere hem ülkemiz adına hem de Messe Frankfurt’u temsilen fazlasıyla gururlandırmaktadır.’’ dedi. Ardından kürsüye gelen İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet H. Şanal ISH Frankfurt fuarının, İklimlendirme ve Sıhhi tesisat sektörlerinde dünyanın en önemli birkaç fuarından biri olduğunu söyleyerek, fuara Türkiye’den katılımın her yıl arttığını; 2016 yılında 104 olan katılımcı sayısının 2018 yılında 140 olarak gerçekleştiğini ifade etti.

Açılış konuşmalarının ardından sunumunu yapan Alman Isıtma Sanayi Federal Derneği (BDH) Genel Müdürü Andreas Lücke, İSİB ile başlayan iş birliğinden dolayı memnun olduklarını söyleyerek, “pek çok sektörün Frankfurt’ta buluşacağı fuarda Türkiye bizim için gerçek bir ortak’’ dedi. ISH Marka Direktörü Stefan Seitz, ise Türkiye ile iş birliğin 2019 yılında da devam edeceğini belirtti.

 

İki yılda bir düzenlenen fuar 11-15 Mart 2019 tarihleri arasında Frankfurt’ta gerçekleşecek fuarda aralarında yurtiçi ve yurtdışından bütün piyasa ve teknoloji liderleri bulunan 2400 üzerinde katılımcı yeniliklerini tanıtacaklar. Soğutma, iklimlendirme ve havalandırma teknolojisi alanı, 2019 yılında zengin bir çeşitlilikle ve hiç olmadığı bir büyüklükte ortaya çıkacak. Fuar, Indoor Air Quality (IAQ) konusunu içeren modern bina havalandırma sistemleri ile yeni yapılar ve modernleştirme için merkezi ve merkez dışı çözümlerin odak noktası olacak. Enerji etkinliği, F-gazları phase down, soğutucu maddelerin görülen azalması ve de alternatiflerin geliştirilmesi gibi sektörün teknik görevleri de tartışılacak. 

 

Fuarda geleceğin yön belirleyici bina teknolojisinden oluşan geniş sunumları ile çok sayıda pratik çözümler sunarak hedefe yönelik olarak güncel siyasi ve ekonomik konulara değinilecek. Belirgin bir büyüme kaydeden ISH Energy bölümünde konular akıllı ve etkin bina teknolojisi etrafında dönmektedir. Sektörün kenetlenmesi, dijital ısıtma sistemi ve buna bağlı olarak IT’in yenilikçi ısıtma teknolojilerine giderek daha fazla entegre edilmesi ağırlıklı konular arasında yer alıyor.  Ev Enerjisi Yönetim Sistemleri (HAMS) ve hibrid ısıtma sistemleri konuları halen büyük bir öneme sahip.

 

Ayrıca, fuarda deneysel showroom ‘’Pop up my Bathroom’’ bir Trend Color Selction ile renkli banyo tasarımının geleceğine pencere açacak. Uluslararası ISH lider fuarında ‘’Pop up my Bathroom’’ sergisi ziyaret edilebilir.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

mega clima ırak-8