İmbat, Gaziantep’te iklimlendirme cihazlarında verimliliği anlattı

İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemleri, Makine Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi işbirliğiyle bir seminer düzenledi. 28 Haziran 2018 günü, MMO Gaziantep Şubesi Konferans Salonunda gerçekleşen seminerde, üyelere yönelik enerji verimliliği konusunda sunum gerçekleştirildi. İmbat tarafından Türkiye’nin farklı noktalarında gerçekleştirilen seminerlerin bir ayağı da Gaziantep’te gerçekleşti. Makine Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi işbirliğiyle düzenlenen seminerde, farklı sektörlerden kurumların temsilcileri bir araya geldi. Seminerde, İmbat İklimlendirme ve Soğutma Sistemlerinden, Makine Mühendisi ve Pazarlama Şefi Güçlü Gökberk konuşmacı olarak yer aldı.
“İklimlendirme Cihazlarında Enerji Verimliliği” başlıklı seminerde; çatı tipi klima, su soğutma grupları, hassas kontrollü klima cihazlarının kısmi yüklerdeki ESEER değerleri ile uygulama ve çalışma prensipleri hakkında bilgi verildi. Bunun yanı sıra termodinamik ısı geri kazanımı, asimetrik kompresör ve soğutma cihazlarının freecooling uygulamaları konularında bilgiler aktarıldı.
TTMD Konya temsilcilerinin de bulunduğu seminer, katılımcıların yüksek ilgisiyle karşılandı. Ar-Ge faaliyetlerinde, ürün tasarımları ve gerçekleştirdiği üretimde olduğu gibi sektörel gelişimin de çevreci bir duyarlılıkla ilerlemesini amaçlayan İmbat, bu doğrultuda verimlilik odaklı sistemler üzerine gerçekleştirdiği seminerlere devam edeceğini belirtiyor.

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Banner INGAS 2019-8