TLC Klima San. ve Tic. A.Ş. Balıkesir Üniversitesi Balıkesir Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile buluştu

CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, genç işsizlik oranının yüzde 28’leri aştığı Türkiye’de,  552 olan personel istihdamlarında 18-24 yaş arası genç nüfus çalışan sayısının 45 olduğunu genele bakıldığında ise 27 yaş ortalaması ile genç nüfus istihdamına katkı sağladıklarını söyledi.

Genç işsizlik oranının yüzde 28’leri aştığı Türkiye’de CW Enerji, 552 olan personel istihdamında 27 yaş ortalaması ile genç nüfus istihdamına katkı sağlıyor. Genç ve dinamik kadro ile çalışmaya önem veren firmanın çalışanlarının yüzde 50’sini ise kadınlar oluşturuyor. Firmanın, 552 personelinden 45’i 18-24 yaş arası genç nüfus çalışandan oluşuyor. Firma çalışanlarının 204’ü üniversite mezunu iken 348’i lise mezunu. Bünyesinde 100 mühendis istihdam eden firmada her 10 çalışandan biri mühendis. İş başı eğitime de önem veren CW Enerji, her yıl çeşitli üniversitelerden 30 öğrenciye staj imkanı sağlıyor. Firma, staj yapan öğrencilere eğitim hayatlarını tamamlamalarının ardından CW Enerji bünyesinde istihdam olma imkanı da sunuyor. 

 

CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, üniversite öğrencilerine iş deneyimi kazandırmak için her yıl çeşitli üniversitelerden 30 öğrenciye staj imkanı sağladıklarını ifade etti. Staj programının yarısından fazlasını mühendislik okuyan gençlerin oluşturduğunu belirten Sarvan, “Buradaki temel amaç, şirketin ihtiyaç duyduğu yeni yetenekleri ortaya çıkartmak ve gençlerin gelişimine katkıda bulunabilmek. Staj programında başarılı olan öğrenciler mezun olduktan sonra ihtiyaçlar çerçevesinde firmamızda iş imkanı bulabiliyorlar. Deneyimli ve yeni mezun yetenekleri çekebilmek, onları iş hayatıyla tanıştırabilmek için staj programlarına önem veriyoruz. Geleneksel işe alım kanalları dışında sosyal medyada kariyer olanakları tanıtılıyor ve adaylarla interaktif bir iletişim kanalı oluşturuyoruz.” diye konuştu.  

 

 

Haberleri paylaşmak ister misiniz ?

Ana sayfa 1 Akel-3